Close

En İyi 15 Veri Yedekleme Yazılımı (Ücretli ve Ücretsiz)

Veri yedekleme yazılımları, dataların çok önemli olduğu günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz yazılımlardandır. Sizler için ücretli ve açık kaynak yani ücretsiz veri kurtarma yazılımlarının bulunduğu bir liste hazırladık. Listedeki yazılımlar verilerinizi, veri tabanlarınızı imaj olarak yedekleyip daha sonra geri yükleme ile kurtarmanızı sağlar.

1 – Google Backup and Sync

Google şirketine ait veri yedekeleme ve senkronizasyon yazılımıdır. Google Drive, Google Fotoğraflar gibi tüm sistemlere hızlıca erişmenize olanak sağlar. Tarayıcı üzerinden hızlı bir şekilde dosya görüntüleme, dosyayı kullanma ve senkronize etme gibi özellikleri mevcuttur.

2 – Carbonite

Carbonite, üst düzey seviyede bir yedekleme programıdır. Bulut yedekleme sistemi ile yedekleme işlemi yapar. Mac ve Windows sürümlerinde kullanabilirsiniz. Kişisel dosyalarınızın, resimlerinizin,
müziklerinizin ve sunucunuzun yedeğini rahatlıkla alabilirsiniz. Çoklu cihaz seçeneğiyle dilediğiniz yerden sınırsız yedek alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kolay kuruljm ve konfigürasyon.

3 – Backup4all

Bilgisayar ve mobil cihazlar için çevrimici bir yedekleme aracıdır. 5 GB ücretsiz yedekleme alanı sunar. Daha fazlası için ticari sürümü alınmalıdır. Çevrimiçi depolama sağlar, bundan dolayı istediğiniz cihazdan yedeklerine hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Askeri düzeyde yani 256bit AES şifreleme sistemi mevcuttur. VMware yedeklemeside mevcuttur.

4 – Novabackup

Novabackup güçlü ve otomatik yedekleme sistemi olan bir veri yedekleme programıdır. Windows desteği vardır. Otomatik bir şekilde, Google Drive, Dropbox gibi bulut yedekleme sistemlerine yedeğinizi alabilirsiniz. Askeri düzeyde şifreleme algoritmasına sahiptir. Üst düzey güvenlik sağlar. 2 GB’a kadar ücretsiz kullanma hakkı vardır.

5 – IDrive

Uzaktan kontrol ve arayüz erişimine sahip mükemmel bir veri yedekleme programıdır. Kullanıcı gruplandırma, raporlama, yedek süreci düzenleme gibi özelliklere sahiptir.

6 – Genie9

Son kullanıcı ve ev kullanıcıları için yedekleme çözümü sunan bir programdır. Basit ve kolay kullanımıyla alt seviye işlemler için güzel bir çözümdür. Windows’un tüm sürümlerini destekler. Medya yayınlama özelliği mevcuttur. Fotoğraflarınızı yapay zeka sayesinde ayırma özelliğine sahiptir.

7 – AOMEI

AOMEI hızlı ve güvenilir bilgisayar yedekleme aracıdır. Verilerinizi, programlarınızı, Windows’u komple senkron yedekleme işlerini gerçekleştirir. Kurumsal ve bireysel olmak üzere iki farklı versiyonu vardır. Windows’un tüm sürümleri ile uyumludur. PC kullanım esnasında size engel olmadan senkron yedek alır.

8 – Synametrics

Bir bulut tabanlı yedekleme sistemidir. Üçüncü parti yazılımların yedeklerinize erişmesini engeller. Tüm işletim sistemleri ile uyumludur. Birden fazla cihazda senkron çalışır. Tüm bulut tabanlı yedekleme sistemleriyle senkron çalışır. Birden fazla kullanıcıyla yedeklerinizi paylaşma imkanı sağlar. Merkezi yedekleme özelliğine sahiptir.

9 – Unitrends

Ücretsiz Hyper-V ve VMware yedekleme programıdır. 1TB’a kadar ücretsiz yedekleme imkanı tanır. Ücretsiz, normal, standart, kurumsal ve kurumsal ekstra olmak üzere 5 farklı sürümü mevcuttur. Fidye virüslerini algılar. Veri sıkıştırma da mevcuttur.

10 – Backblaze

Backblaze verilerinizi bulut teknolojisiyle yedekler. Maliyeti az, hızlı ve kolaydır. Bu araç sınırsız yedek almanızı sağlar. Mac ve PC de kullanabilirsiniz. Üç farklı sürümü mevcuttur. Bireysel, İşletme ve Bulut Yedekleme şeklinde. Yedek araması, sınırsız yedek alma, yedek versiyonlama gibi özellikleri mevcut.

11 – Retrospect

Mac ve Windows işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz 45 günlük deneme sürümü mevcut yedekleme programıdır. Basit kullanımı ile öne sürülmektedir. Ağa bağlı diğer işletim sistemine sahip cihazları koruma ve yedekleme işleminide gerçekleştirir.

12 – Backup Radar

Diğer yedekleme sistemlerini birbiri ile ilişkili şekilde çalışmasını ve tek bir noktadan yedeklerinizi yönetmenizi sağlayan araçtır. Kullanıcı dostu arayüzü ile kolay ve hızlı yönetim sunmaktadır. Bir çok bilgilendirme servisi de mevcuttur.

13 – IvyBackup

Ivybackup basit ve hızlı bir veri yedekleme programıdır. Aynı zamanda dosya koruma görevide mevcuttur. Düzenli ve özelleştirilebilir yedekleme sistemi vardır.

14 – Ashampoo

Güçlü bir yedekleme aracıdır. Windows hatalarına, fidye ve diğer virüslere karşı koruma sağlar. Tek bir dosya dahil korumak ve yedeklemek için çokça seçenek mevcuttur. En önemli özelliklerinden biri sisteminiz sorunla karşılaştığında bile geri yükleme yapabilirsiniz. Basit bir şekilde büyük kurtarmalar yapabilirsiniz. Bir çok bulut yedekleme sistemiyle senkron çalıştırabilirsiniz. Diskinizin durumunuda canlı izleyebilirsiniz.

15 – Iperius Backup

Iperiusbackup sunucu ve bilgisayarlar için üretilmiş bir yedekleme yazılımıdır. Gelişmiş ve ticari olmak üzere iki farklı sürümü vardır. Ücretsiz versiyonunda limit yoktur. ÇEvrimiçi çalışmaktadır. Diğer bulut yedekleme sistemleri ile sağlıklı bir şekilde çalışır. Yedekleme sırasında bir çok filtreleme özelliği mevcuttur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir